Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ nastavlja sa ustaljenom praksom  angažovanja eminentnih gostujućih predavača. Sa željom da naši studenti uče iz iskustava vrsnih stručnjaka iz različitih sfera sporta, dobiju praktične savete i upoznaju se sa nekim specifičnostima iz konkretnog rada na terenu, česti gosti našeg Fakulteta su poznati i uspešni bivši i sadašnji sportisti, treneri, sportski menadžeri i sportski novinari.

U utorak, 28. maja „Otvoreni čas“ na Fakultetu za sport držaće trener košarkaša Partizana Andrea Trinkijeri. Izuzetno cenjeni košarkaški stručnjak govoriće o raznim temama, a njegov otvoreni čas za studente održaće se u Amfiteatru 1 našeg Fakulteta sa početkom u 11 časova.