U okviru Erasmus + projekta PROGRESS, na kome je Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ partner za Srbiju, razvijena je mobilna aplikacija sa ciljem da deluje kao centar informacija za roditelje i decu koji žele zajedno da se bave fizičkim aktivnostima na otvorenom.

Ideja je i da služi kao sredstvo za porodice da specificiraju svoje potrebe i ocene različite fizičke vežbe koje su u aplikaciji prikazane. Ovo  je posebno važno za naredne korake projekta kako bi se osiguralo da će tim PROGRESS-a u procesu izrade sportske politike na nivou EU biti informisan i upoznat sa potrebama i preferencijama zajednica.

Konkretnije, mobilna aplikacija uključuje kratke video snimke edukativnih i konstruktivnih aktivnosti na otvorenom koje mogu praktikovati roditelji i deca. Ovi animirani klipovi su namenjeni da jasno i brzo predstave osnovna pravila igre, broj igrača i sve potrebne dodatne materijale, na privlačan način.

Pored toga, aplikacija pdržava i sistem iskustva, odnosno korisnici mogu sakupljati poene praktikujući edukativne igara na finalnim događajima u svakoj partnerskoj zemlji. Za korisnike sa najviše sakupljenih poena tim projekta je pripremio iznenađenja.

PROGRESS mobilna aplikacija će služiti i kao centar za savete i preporuke, sticanje znanja o fizičkom zdravlju, idejama za fizičke porodične aktivnosti i dodatne podsticaje za fizičke aktivnosti roditelja i dece. Kreirana je imajući u vidu ideje i iskustva roditelja, profesora i nastavnika fizičkog vaspitanja koji su intervjuisani u prvim fazama projekta i koji su testirali aplikaciju.

Naglasak je stavljen na stvaranje prijateljske konkurencije kao važnog elementa razvoja za decu i produbljivanje veze između roditelja i dece.

PROGRESS aplikacija će omogućiti da se pronađu mesta za bavljenje sportom na otvorenom sa porodicom u jednom od gradova partnera, vizualizuju animirani video snimci fizičkih vežbi i ko hoće da se prijavi, učestvujete i zaradi poene tokom lokalnih događaja.

Aplikaciju možete preuzeti ovde https://www.progressapp.eu/welcome-to-progress-app/

Igre su dostupne i na PROGRESS YouTube kanalu na engleskom, francuskom, italijanskom, rumunskom, srpskom, grčkom, slovačkom i bugarskom jeziku – https://www.youtube.com/@PROGRESSErasmus/featured