Iako je Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“, kako mu i samo ime kaže prevashodno vezan za sport, jasno je da naši studenti ovde dobijaju obrazovanje koje mogu da primene i u drugim društvenim oblastima.

Najbolji dokaz za to je Dušan Krstić, koji je osnovne akademske studije završio diplomskim radom iz oblasti muzike. Sa najvišom mogućom ocenom odbranio je temu „Zašto je rokenrol muzika marginalizovana u srpskim mejnstrim medijima“.

Mentor je bio doc. dr Slobodan Penezić, a pored njega u komisiji su bile prof. dr Tatjana Ćitić i doc. dr Ivana Zubić.

„Moji utisci sa odbrane diplomskog rada su i više nego pozitivni. Sve je proteklo savršeno u društvu meni dragih ljudi. Ovo je još jedan dokaz da se na našem fakultetu studenti pre svega uče novinarstvu i da imaju svu slobodu kada je izrada radova u pitanju“, istakao je Dušan Krstić.

Zahvalnost ide velikom broju ljudi.

Pre svega mom mentoru Slobodanu Penezić, koji je bio uz mene tokom ovog istraživanja, ali i članovima komisije i svim profesorima i asistentima koji su bili tu u prethodne četiri godine“.

Dušan je već uveliko svoje znanje počeo praktično da primenjuje. Zahvaljujući Fakultetu za sport više od dve godine radi u Odbojkaškom savezu Srbije. Što se tiče akademskog obrazovanja ne želi ovde da se zaustavi.

I pre okončanja osnovnih studija odlučio sam da ću školovanje nastaviti na Fakultetu za sport. Moj sledeći korak su master studije na studijskom programu Menadžment u turizmu i rekreaciji. Radujem se novim izazovima, a poučen iskustvima iz prošlosti, uveren sam da će nastavak obrazovanja na našem fakultetu biti pun pogodak„, zaključio je Dušan Krstić.