Da je sportsko novinarstvo i te kako zanimljivo mlađim generacija, dobili smo još jednom potvrdu. U srednjoj mašinskoj školi „Radoje Dakić“ u Rakovici, održana je tribina „Kako postati sportski novinar“ na kojoj je i Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ imao svoje predstavnike.
Moderator tribine bila je prof. dr Biljana Vitković, a pored nje su se đacima više beogradskih srednjih škola obratili i prof. dr Radivoje Petrović, doc. dr Predrag Bajić, asistent Uroš Selenić, kao i Dušan Krstić koji je nedavno diplomirao na studijskom programu Sportsko novinarstvo.
Zagovornica ideje za realizaciju ove tribine bila je Branka Vuković, profesor srpskog jezika i književnosti, koja je i rukovodilac novinarske sekcije u ovoj srednjoj školi, uz veliku podršku direktorke Bojane Stevanović.
Pored učenika mašinske škole „Radoje Dakić“, tribini su prisustvovali i đaci Pete ekonomske škole, gimnazije „Patrijarh Pavle“ i Dvanaeste beogradske gimnazije.