Marica Perišić, apsolvent na Fakultetu za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“, osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u džudou u Zagrebu. Bila je deo miks tima reprezentacije Srbije koji je popeo na najnižu stepenicu postolja.

Sjajna srpska džudoka, studentkinja na studijskom programu Trener u sportu, dala je ogroman doprinos velikom uspehu, jer je u sva četiri meča u individualnim borbama u kategoriji do 57 kilograma ostvarila pobede. Srbija je bronzu overila pobedom protiv Hrvatske rezultatom 4:2.

„Bilo je neverovatno. U atmosferi velikog pritiska, u Hrvatskoj protiv domaćina jasno je da nam nije bilo lako. Ipak bili smo kao jedan i uspeli smo. Ekipno nadmetanje u džudou je potpuno drugog karaktera. Upravo zato i želim da istaknem da smo svi bili kao jedan što se i vidi po rezultatatu“ rekla Marica Perišić.

Uz Maricu u osvajanju bronze su učestvovali Jovana Čakarević (do 70 kg), Milica Žabić (preko 70 kg), Filip Jovanović (do 73 kg), Darko Brašnjović (do 90 kg) i Bojan Došen (preko 90 kg). Miks takmičenje biće prvi put na Olimpijskim igrama u Parizu, pa će i tu reprezentavija Srbije pokušati da dođe do odličja.

Jedan od trenera reprezentacije bio je i naš diplomac Nikola Nikolić.

„Momci i devojke su sve odradili po dogovoru, čestitam celom timu, Stručnom štabu i Džudo savezu Srbije na vrhunskom rezultatu“ istakao je Nikola Nikolić.

Pored bronze u Zagrebu, Marica Perišić je definitivno na osnovu olimpijske rang liste overila i učešće na Olimpijskim igrama u Parizu u kategoriji do 57 kilograma.

Fakultet za sport za sada ima tri sigurna predstavnika na Olimpijskim igrama u Parizu i to Zoranu Arunović u streljaštvu, Aleksandru Perišić u tekvondou i Maricu Perišić u džudou. Očekuje se da će taj broj biti mnogo veći kada selektori u kolektivnim sportovima objave spisak za Pariz.