Još jedno vredno priznanje od najvažnijih  međunarodnih institucija potvrdilo je kvalitet nastavnog kadra, koji radi na Fakultetu za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“.

Doc. dr Marko Begović imenovan je za člana UNESCO-ve katedre za upravljanje i društvenu odgovornost u sportu. UNESCO je organizacija Ujedinjenih nacija za obrazovanje, nauku i kulturu sa sedištem u Parizu.

„Ova katedra je uspostavljena za poboljšanje praksi upravljanja i aktivnosti društvene odgovornosti unutar globalnog sportskog ekosistema“, istakao je Marko Begović.

Poznato je i koje će oblasti Marko Begović pokrivati.

„Pridružujem se Savetodavnom odboru koji čine vrlo uticajna grupa predstavnika akademske zajednice i eksperata, sa posebnim zadatkom da koordiniram segmentom koji se odnosi na javne politike“.

Još jedan podatak pokazuje u kakvo ekskluzivno društvo je naš nastavnik izabran.

„U Savetodavnom odboru se nalazi ukupno 12 članova iz celog sveta. Ovo je naravno veliko priznanje za mene lično, ali i za Fakultet za sport koji na svakom mestu predstavljam“, rekao je doc. dr Marko Begović.