Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ među svojim studentima ima veliki broj vrhunskih sportista, koji pored sjajnih rezultata na terenu, blistaju i na akademskom planu.

U tu grupu definitivno ulazi Dušan Nikolić, student druge godine na studijskom programu Menadžment u sportu. Odbojkaš Crvene zvezde obeležio je u nedavno završeni šampionat Superlige Srbije.

Proglašen je za MVP – ija finalne serije, odnosno najkorisnijeg igrača i najzaslužniji je što se pehar namenjen prvaku države posle osam godina vratio u vitrine beogradskih crveno-belih. Zvezde je ukupnim rezultatom 3:2 u seriji pobedila Partizan.

„Bilo je to nezaboravno finale. Viđen je pravi rezultatski rolerkoster, gde smo mi u finalnoj seriji poveli 2:0, Partizan se vratio na 2:2 i odluka je pala u majstorici. Navijanje i atmosfera u odlučujućoj utakmici su bili neverovatni i to nas je nosilo ka tituli. Zvezda je poslednju titulu osvojila godinu dana pre mog dolaska u klub 2017. i mislim da sam na pravi način krunisao jedan predivan period proveden u klubu“, istakao je Nikolić.

Nije imao mnogo vremena za slavlje Dušan jer je pozvan za reprezentaciju Srbije, koja se sprema za učešće u Ligi nacija.

„Braniti boje svoje zemlje je najveća čast. Ovo sve što sam uradio sa Zvezdom je samo vetar u leđa, da sa puno samopouzdanja uđem u nove pobede“.

Dušan ne beleži pobede samo na odbojkaškom terenu. Blista i na Fakultetu za sport, gde su sve ocene devetke i desetke. Iako ima brojne obaveze na sportskom polju, skoro je redovan na predavanjima.

„Nije uvek lako sve da se uskladi, ali uz dobru organizaciju i ambiciju, sve može da se postigne. Sport uči ljude disciplini i radnoj etici, koja pruža ključ uspeha na oba polja“, kaže Nikolić.

Reprezentativac Srbije kaže da je Fakultet za sport ispunio sva njegova očekivanja.

„Razlog moje posvećenosti je i taj, što učim ono što me zanima. Profesori su sjajni, svi imaju ogromno iskustvo u praksi i nisu posvećeni samo usko na svoje predmete, već nam uvek daju neke dodatne informacije. Sve je povezano i usklađeno“.

Nikolić posebno ističe sjajnu komunikaciju sa nastavnim kadrom.

„Bukvalno su nam raspolaganju 24 sata dnevno. Uvek su raspoloženi za dodatnu komunikaciju, meni se nikada nije desilo da mi neko nije odgovorio na mejl. Sve to pokazuje sa koliko ozbiljnosti pristupaju svom poslu. Zbog toga i iz studenata izvlače sve najbolje“.

Dušan Nikolić iznova i iznova ličnim primerom pokazuje da sport i obrazovanje mogu i moraju da idu ruku pod ruku i da je moguća da se na oba fronta beleže vrhunski rezultati.