Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ ima vrhunski nastavni kadar, a za to stižu konstantno potvrde ne samo iz regiona, nego i iz Evrope.

Doc. dr Snežana Vuković održala je prezentaciju sa predstavnicima UNICEF-a na međunarodnoj konferenciji na Centalno Evropskom Univerzitetu u Budimpešti.

Tom prilikom Snežana Vuković je predstavila 15 -godišnje iskustvo Srbije u inkluzivnom obrazovanju kojim je obuhvaćeno 15 hiljada obrazovnih planova za učenike, resurs centri, saradnja sa lokalnom zajednicom, obuka za nastavnike i druge aktivnosti.

„U okviru predemeta Pedagogija sporta na Fakultetu za sport, posebnu pažnju posvećujem inkluziji u sportu i inkluzivnom obrazovanju“, istakla je doc.dr Snežana Vuković.

Pored predmeta Pedagogija sporta na osnovnim studijama, Snežana Vuković na master akademskim studijama drži predmet Pedagoška i psihološka istraživanja u fizičkom vaspitanju i sportu.

Član je više radnih grupa Vlade Republike Srbije , kao i stručnih tela Koordinacionog tela za rodnu ravnopravnost i Kooordinacionog tela za socijalnu inkluziju Roma i Romkinja.