Aleksandra Perišić, studentkinja druge godine na studijskom programu Menadžment u sport na Fakultetu za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“, proglašena je za najbolju sportistkinju Beograda.

Laskavo priznanje reprezentativka Srbije u tekvondou i takmičarka TK „Azija“ je zaslužila zahvaljujući neverovatnim rezultatima u godini na izmaku. Aleksandra je osvojila titulu prvakinje Evrope, stigla do zlata na Evropskim igrama u Krakovu, a na Gran pri turniru u Kini je takođe osvojila prvo mesto.

Uspehom u Kini je potvrdila učešće na Olimpijskim igrama u Parizu, čime je za sada jedina iz tekvonda koja je izborila mesto na najvećoj smotri svetskog sporta.

„Iskreno bila sam iznenađena kada sam proglašena za najbolju u Beogradu. Velika je konkurencija i počastovana sam što sam baš ja dobila to priznanje. Naravno da je ovo veliki motiv za još bolje rezultate u narednom periodu“, istakla je Aleksandra Perišić.