Dragana Ilić, predsednica SCCF saveza i osnivač cheer/čirliding sporta u Srbiji, ambasador je evropskog projekata PROGRESS, koji u Srbiji sprovodi Fakulteta za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“.

Dragana radi i kao glavni trener i koreograf u sportskom klubu “Red Star”. Bavila se ritmičkom gimnastikom, modernim baletom, mačevanjem i plesom. Osvojila je veliki broj nagrada za mjuzikle i plesna takmičenja. Sem što se aktivno bavi trenerskim poslom, sudija je na čirliding takmičenjima i selektor Cheer reprezentacije Srbije.

„Zadovoljstvo mi je da predstavim evropski projekat PROGRESS čiji sam sportski ambasador, Projekat u Srbiji sprovodi Fakultet za sport, a u narednom periodu zajedno ćemo realizovati mnoge aktivnosti. PROGRESS se fokusira na promociju fizičke aktivnosti roditelja i dece na otvorenom u zemljama Jugoistočne Evrope i ima za cilj da razvije obrazovne resurse koji će uključiti nastavnike fizičkog, trenere, edukatore i roditelje i motivisati ih da promovišu porodično bavljenje sportskim aktivnostima na otvorenom“, istakla je Dragana Ilić.

Projekat PROGRESS može da ima važnu ulogu u još većem zbližavanju članova porodice.

„Ako imate decu ili druge članove porodice kojima nedostaje samopouzdanje, fizička aktivnost može biti fantastičan način da ih izvučete iz ljuske i pokažete im kako da pomeraju sopstvene granice. Porodične aktivnosti na otvorenom predstavljaju jedinstvenu kombinaciju timskog rada i rešavanja problema. Podsticanje radoznalosti o prirodi oslanja se na razvoj životnih veština uz poboljšanje samopoštovanja“, kaže Dragana llić.

U današnje vreme zbog velikog broja parkova kultura vežbanja može lakše da se razvija,

„Zahvaljujući sve većem broju fitnes parkova, započeti rutinu vežbanja u prirodi danas je mnogo lakše kako za odrasle, tako i za decu. Ako ste razmišljali o zajedničkoj aktivnosti za celu porodicu, vežbanje na spravama u obližnjem parku može biti pristupačna i zabavna opcija.  Čak i pet minuta vežbanja na otvorenom rezultira povećanjem samopoštovanja, a ti rezultati mogu biti posebno značajni kod mladih ljudi.Vežbanje u blizini vode može proizvesti još bolje efekte“, zaključila je Dragana Ilić.