Beograd, 18. 04. 2017.

Na upravo završenom Studentskom prvenstvu Srbije u džudou, studenti Fakulteta za sport Ilija Ciganović i Aleksandar Nerandžić osvojili su zlatne medalje i poneli titule univerzitetskih državnih šampiona, dok je Filip Živojinović osvojio treće mesto u svojoj kategoriji.

Ciganović je, nakon tri borbe, osvojio prvo mesto u kategoriji do 66 kilograma.

– U maju me očekuje seniorsko prvenstvo države, a zatim i Univerzijada, gde ću ponovo predstavljati svoj faklutet – rekao je Ilija.

On je student treće godine Fakulteta za sport, na smeru Trener u sportu.

U kategoriji do 73 kilograma prvo mesto osvojio je student prve godine Aleksandar Nerandžić, koji je takođe na putu do najsjajnijeg odličja imao tri borbe. Treću medalju osvojio je Filip Živojinović, koji je u kategoriji do 81 kilograma došao do bronzanog odličja.

Čestitamo svoj trojici na ostvarenom uspehu uz želju da isti rezultat postignu i na državnom seniorskom prvenstvu.

Inače, Studentsko prvenstvo Srbije u džudou već tri godine zaredom se organizuje u Nišu, a domaćin je UDŽKS Kinezis. Ovo je bila lepa uvertira pred predstojeći 30. Beogradski maraton, na kom naš fakultet brani prvo mesto u konkurenciji studentskog štafetnog polumaratona.