Delegacija Fakulteta za sport, koju su činili predsednik saveta fakulteta, Bojan Sekulić i doc. dr Miroslav Marković, prisustvovala je 34. EUPEA Forumu u Frankfurtu, koji je održan od 16 – 19. novembra 2023. godine.

Na Forumuu, koji je najveće telo ove organizacije, jednoglasno je odlučeno da Fakultet za sport „Univerziteta Union – Nikola Tesla“ iz Beograda bude domaćin  sledećeg, jubilarnog, 35. EUPEA Foruma, u suorganizaciji sa Srpskim savezom profesora fizičkog vaspitanja i sporta. Naredni Forum EUPEA biće održan od 07. – 11. 11. 2024. godine u Beogradu.

Na Forumu u Frankfurtu je izabrano novo rukovodstvo EUPEA, na čelu sa prof. dr Peterom Vilčekom. Takođe, doc. dr Miroslav Marković je izabran za člana Borda EUPEA.

Pored izbora, glavna tema Foruma je  bila povećanje broja časova fizičkog vaspitanja  i spuštanje nastavnika u mlađe razrede i predškolske ustanove.

EUPEA (EUropean Physical Education Association) je neprofitna i nevladina profesionalna organizacija nacionalnih udruženja profesora fizičkog vaspitanja.

EUPEA promoviše fizičko vaspitanje i školski sport u Evropi, radeći sa odgovarajućim vladinim i nevladinim organizacijama i pojedinačnim stručnjacima i profesionalcima, kao i fakultetima kojui školuju buduće nastavnike fizičkog vaspitanja.

Više od 30 nacionalnih udruženja za fizičko vaspitanje u Evropi su članovi EUPEA.

Vizija i misija EUPEA:

Promovisati i braniti fizičko vaspitanje kao važnu obrazovnu oblast u okviru školskog sistema i obrazivanja mladih.

Pojačati fond časova fizičkog vaspitanja u okviru nastavnog plana i programa, primenom stručnih i naučnih argumenata, na minimun jedan čas dnevno.

Odbraniti poziciju fizičkog vaspitanja u svim zemlјama Evrope

Razmena iskustava, znanja, naučnih istraživanja, argumenata itd.

NEMA OBRAZOVANJA BEZ FIZIČKOG OBRAZOVANJA!!!

(No Education without Physical Education)