Medijski forum „Dr Marko Mladenović“, drugi po redu, održan je u Topoli na temu „Depopulacija stanovništva u Srbiji i mediji – stop za belu kugu i iseljavanje“, a čast da ima jednog od predavača je pripala i Fakultetu za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“. Zapažen nastup na ovom skupu, podržanom od strane Ministarstva kulture i informisanja, imao je asistent na smeru za sportsko novinarstvo Predrag Bajić, koji je prezentovao rad pod nazivom „Medijsko uokviravanje izveštavanja o migracijama mladih na naslovnim stranama dnevne štampe u Srbiji“, urađen u saradnji sa profesorom doktorom Zoranom Jevtovićem sa Filozofskog fakulteta Univerziteta u Nišu.

Predavanja su održali i dr Ivan Marinković, naučni saradnik u Centru za demografska istraživanja Instituta društvenih nauka, dr Mirko Miletić, redovni profesor Fakulteta društvenih nauka u Beogradu i Ljubiša Bata Vujić, kolumnista „Novog puta“ i direktor Кopernikus RTV Jagodina. Takođe, u svečanom delu su dodeljena priznanja najboljima sa konkursa za novinarske radove, dok je posebnu nagradu za višegodišnji medijski doprinos pomenutim temama dobio Branko Stanković, autor emisije „Кvadratura kruga“ Radio-televizije Srbije.