Međunarodni projektni sastanak održan je u Beogradu u prostorijama Fakulteta za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“. Partneri iz sedam zemalja okupili su se da razmotre do sada urađeno i dogovore naredne korake.

U glavni grad Srbije došli su saradnici iz organizacija Asociatia se Poate (Rumunija), European Platform for Sport Innovation (EPSI – Belgija), Mine Vaganti NGO (Italija), Universitatea Nationala de Educatie Fizica si Sport din Bucuresti (UNEFS – Rumunija), Zajednica sportskih udruga grada Rijeke Rijecki sportski savez (RSS – Hrvatska)i Mundus Bulgaria (Bugarska).

FAMS projekat je nastao iz želje da se uravnoteži nedovoljna zastupljenost žena u sportu, nastojeći da na taj način promoviše lakše zapošljavanje kroz sport i podstakne socijalnu inkluziju i jednake mogućnosti u sportu.

Konkretno, FAMS ima za cilj negovanje rodne ravnopravnosti u sportskom treniranju i podučavanju i postizanje jednake zastupljenosti i rodne osetljivosti u donošenju odluka. Uprkos određenom napretku, i dalje postoje razlike u pogledu jednakih mogućnosti u nekim oblastima sporta.

Do sada je u okviru projektnih zadataka sprovedeno istraživanje u cilju identifikacije obrazovnih potreba sportistkinja amaterki u specifičnim sektorima povezanim sa sportom i izvršeno je mapiranje sektorskih aktera kao što su obrazovni radnici, sportski savezi, sportski menadžeri, treneri i prikupljene su postojeće najbolje obrazovne prakse u vezi sa navedenim sektorima.

Takođe, zajedničkim naporima razvijeni su tehnički nastavni planovi i programi koji su posebno usmereni na sportistkinje. U procesu smo je kreiranje formata obuke zasnovane na ovim kurikulumima, a koji će biti testirani kroz lokalne programe koje sprovodi svaka partnerska organizacija.

Dalje aktivnosti možete pratiti na društvenim mrežama i na sajtu https://fams-project.eu/sr/