Sanja Radovanović je još jedan sportski ambasador evropskog projekta PROGRESS, koji u Srbiji sprovodi Fakultet za sport Univerziteta “Union – Nikola Tesla”.

Fitnesom se bavi od 2011. godine, U Srbiji se bavi individualnim i grupnim fitnes programima, a iskustvo rada sa decom stekla je kroz učešće u kampovima. U ulozi vođe tima bila je na Olimpijskim igrama penzionera, a aktivna je na fitnes konvencijama kao prezenter od 2016. godine. Osnovala je postnatal program treninga i ishrane prva u Srbiji u formatu koji obuhvata oba navedena aspekta.

Nekoliko godina bila je uključena u obuku animatora, a njen kvalitetan rad i odlična komunkacija sa klijentima su prepoznati 2022. godine kada je proglašena za najboljeg trenera u klubu. Navijamo za nju da ove godine Fitnes savez prepozna njenu posvećenost fizičkom vežbanju i dodeli joj nagradu za grupnog fitnes trenera godine.

„PROGRESS se fokusira na promociju fizičke aktivnosti roditelja i dece na otvorenom u zemljama Jugoistočne Evrope i ima za cilj da razvije obrazovne resurse koji će uključiti nastavnike fizičkog, trenere, edukatore i roditelje i motivisati ih da promovišu porodično bavljenje sportskim aktivnostima na otvorenom“, istakla je Sanja Radovanović.

Rad sa najmlađima Sanja potencira kao najvažniji deo projekta.

„Kao sportskom ambasadoru PROGRESS projekta od velike važnosti mi je što je fokus projekta na deci mlađeg uzrasta. U ovoj starosnoj dobi se razvijaju navike vežbanja i tada je važno intervenisati. Naša misija je usaditi deci pozitivne stavove i ponašanje prema fizičkoj aktivnosti koristeći koncept porodičnog vežbanja“

Roditelji su ti koji treba da budu najznačajniji saradnici PROGRESS-a.

„Roditelji imaju značajan uticaj na motivaciju, ponašanje i psihički razvoj svoje dece. Vreme na otvorenom je pouzdan prediktor fizičke aktivnosti dece, a nivoi vežbanja su veći van škole nego u njoj. Pomozite nam da proširimo glas o značaju projekta PROGRESS“, zaključila je Sanja Radovanović.