U Beogradu je od 21. do 22. februara održan klјučni ekspertski sastanak u okviru zajedničkog projekta Evropske unije i Saveta Evrope „Kvalitetno obrazovanje za sve“, sa fokusom na dalјe unapređenje obrazovnih standarda u Srbiji, a Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ je imao dva prestavnika.

Događaj, posebno namenjen visokoškolskim ustanovama, bio je usredsređen na uvođenje Referentnog okvira kompetencija za demokratsku kulturu (ROKDK) u sistem visokog obrazovanja Srbije.

Doc. dr Snežana Vuković, nastavnik na Fakultetu za sport, je ispred Ministarstva prosvete, a kao aktivna učesnica projekta, bila među onima koji su otvorili ovaj skup.

Nakon uvodnih reči, međunarodni stručnjaci sa renomiranih univerziteta kao što su Kralјičin univerzitet u Belfastu, Katolički univerzitet u Valensiji, Univerzitet u Barseloni, Univerzitet za humanističke studije, Utreht, Univerzitet Lids Beket i Univerzitet u Helsinkiju, podelili su svoja iskustva i uvide o integraciji ROKDK u visoko obrazovanje.

Na sastanku je Fakultet za sport predstavljala i prodekanica za međunarodnu saradnju doc. dr Ivana Parčina.

Drugi dan su obeležile živahne diskusije između predstavnika i predstavnica srpskih univerziteta i međunarodnih stručnjaka o prilagođavanju i primeni predstavlјenih strategija i praksi u srpskom obrazovnom kontekstu.

Događaj je završen rešenošću učesnika i učesnica da primene podelјeno znanje kako bi unapredili kvalitet i inkluzivnost visokog obrazovanja u Srbiji, a najavljeno je i formiranje međunarodne radne grupa eksperata koja će nastaviti rad na identifikovanim modelima u skladu sa lokalnim potrebama.