Niz blistavih rezultat studenata Fakulteta za sport Univerziteta “Union – Nikola Tesla” na Olimpijskim igrama u Tokiju zaokružila je Jelena Blagojević. Zajedno sa svojim drugaricama iz ženske odbojkaške reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju.

U meču za treću mesto Srbija je savladala Južnu Koreju rezultatom 3:0 i popela se na najnižu stepenicu postolja. Prethodno su izabranice Zorana Terzića u četvrtfinalu pobedile Italiju 3:0, ali su u polufinalu istim rezultatom izgubile od kasnijih olimpijskih šampionki, devojaka iz Sjedinjenih Američkih Država.

Ovo je najveći uspeh u karijeri Jelene Blagojević, koja je na našem Fakultetu upisala master studije na studijskom programu Trener u sportu tokom 2020. godine.

Čestitamo Jeleni i nadamo se da će medalja biti još sjajnija na Evropskom prvenstvu za dame, koje za deset dana počinje u Srbiji.