Đorđe Redža je diplomirani trener streličarstva, jedini u Srbiji sa takvom diplomom. Poseduje trenersku licencu najvišeg stepena koju dodeljuje World Archery (svetska streličarska federacija) WA Level 3, jedini u Srbiji. Pored toga Đorđe je trener sa navišom licencom za trenere u Srbiji – A licenca. Ambasador je evropskog projekta PROGRESS, koji u Srbiji sprovodi Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“. Redža je diplomirao prošle godine na našem fakultetu za studijskom programu Trener u sportu.

Kroz svoj dosadašnji trenerski staž više puta je imao državne prvake u muškoj i ženskoj konkurenciji u skoro svim uzrastnim kategorijama, streličare stipendiste MOS-a i kategorizovane streličare od nacionalnog značaja.

Đorđe je i sam bio profesionalni streličar, kategorizovani je sportista i trener. Svoje streličarsko iskustvo i znanje stečeno na Fakultetu za sport usmerio je na decu i vrhunski sport, razvoj streličarstva i mladih talenata.

„Zadovoljstvo mi je da predstavim evropski projekat PROGRESS čiji sam sportski ambasador, Projekat u Srbiji sprovodi Fakultet za sport, a u narednom periodu zajedno ćemo realizovati mnoge aktivnosti. PROGRESS se fokusira na promociju fizičke aktivnosti roditelja i dece na otvorenom u zemljama Jugoistočne Evrope i ima za cilj da razvije obrazovne resurse koji će uključiti nastavnike fizičkog, trenere, edukatore i roditelje i motivisati ih da promovišu porodično bavljenje sportskim aktivnostima na otvorenom“ istakao je Đorđe Redža.

Posebno Đorđe apostrofira jedan segment PROGRESS projekta.

„Kao sportskom ambasadoru PROGRESS projekta od velike važnosti mi je što je fokus projekta na deci mlađeg uzrasta. U ovoj starosnoj dobi se razvijaju navike vežbanja i tada je važno intervenisati. Naša misija je da usadimo deci pozitivne stavove i ponašanje prema fizičkoj aktivnosti koristeći koncept porodičnog vežbanja“.

Na razvoj dece najveći uticaj imaju roditelji.

„Roditelji imaju značajan uticaj na motivaciju, ponašanje i psihički razvoj svoje dece. Vreme na otvorenom je pouzdan prediktor fizičke aktivnosti dece, a nivoi vežbanja su veći van škole nego u njoj. Pomozite nam da proširimo glas o značaju projekta PROGRESS“, kaže Đorđe Redža.