Ivan Guteša, student trećeg godine na studijskom programu Sportsko novinarstvo, potpisao je ugovor na dve i po godine sa fudbalskim klubom Crvena zvezda. To znači da će Guteša do 2026. godine nositi dres najtrofejnijeg srpskog fudbalskog kolektiva.

Ivan je prošao sve mlađe selekcije Grafičara i Crvene zvezde, a ovo je njegov prvi profesionalni ugovor sa crveno-belima. U protekloj polusezoni nosio je dres Grafičara.

„Ovo je za mene na neki način ostvarenje sna. Na Marakani sam prošao omladinsku školu, od malih nogu navijam za Zvezdu i drago mi je da sam dobio priliku da sa voljenim timom potpišem profesionalni ugovor“, istakao je 21 – godišnji Guteša.

Ivan je prošle godine bio i reprezentativac Srbije do 21 godine, tako da je ovo još jedan korak napred na njegovom fudbalskom putu.

U razgovoru sa televiziju Crvene zvezde posle potpisivanja ugovora, Guteša je govorio i o studiranju na Fakultetu za sport na studijskom programu Sportsko novinarstvo.

„Moju ljubav prema sportu želim da iskažem i na ovaj način. Novinarstvo me uvek zanimalo. Pokušavam da uskladim profesionalno bavljenje sportom i studiranje i to mi za sada uspeva. Imam veliku podršku i razumevanje profesora i kada postoji dobra volja sve može da se postigne“, istakao je Guteša.

Ivan je sjajan primer kako uspešna sportska karijera i obrazovanje mogu da idu ruku pod ruku. Fakultet za sport je pravo mesto gde je to izvodljivo.

„Sve je na Fakultetu za sport podređeno studentima. Funkcionišemo kao redakcija. Imamo sjajan spoj teorije i prakse. Zbog toga nije ni čudo što su svi oduševljeni studentima sa našeg Fakulteta kada odu u medijske kuće. Ja nažalost sada zbog sportskih obaveza nisam u mogućnosti da odem negde na praksu, ali se zato trudim da na Fakultetu ispunim sve ono što se od mene traži. Stvarno uživam u svakom momentu na Fakultetu, jer učim o stvarima koje volim“.