Olga Danilović, apsolvent na studijskom programu Trener u sportu, odlučila je da aktivno podrži evropski projekat PROGRESS, koji u Srbiji realizuje Fakulet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“.

Najbolja srpska teniserka je 2018. godine osvojila prvu titulu na WTA Touru u Moskvi. Nakon toga, iste godine uspela je da osvoji i svoju prvu WTA titulu u dublu.

U junu 2023. ostvarila je najbolјi plasman na WTA listi u pojedinačnoj konkurenciji kada je bila 93. na svetu. Najbolјi plasman u konkurenciji parova ostvarila je u aprilu iste godine kada je bila na 104. mestu na svetu.

„Zadovoljstvo mi je da predstavim evropski projekat PROGRESS čiji sam sportski ambasador, Projekat u Srbiji sprovodi Fakultet za sport, a u narednom periodu zajedno ćemo realizovati mnoge aktivnosti. PROGRESS se fokusira na promociju fizičke aktivnosti roditelja i dece na otvorenom u zemljama Jugoistočne Evrope i ima za cilj da razvije obrazovne resurse koji će uključiti nastavnike fizičkog, trenere, edukatore i roditelje i motivisati ih da promovišu porodično bavljenje sportskim aktivnostima na otvorenom“, istakla je Olga Danilović.

Poznata teniserka posebno potencira ulogu roditelja.

„Roditelji imaju značajan uticaj na motivaciju, ponašanje i psihički razvoj svoje dece. Vreme na otvorenom je pouzdan prediktor fizičke aktivnosti dece, a nivoi vežbanja su veći van škole nego u njoj. Pomozite nam da proširimo glas o značaju projekta PROGRESS“, zaključila je Olga Danilović.