Knjiga „Upravljanje kvalitetom u sportu“ autora doc.dr Željka Turčinovića u izdanju Fakulteta za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ promovisana je na Međunarodnom simpozijumu o kvalitetu u Šibeniku.

O delu su govorili recenzenti knjige prof.dr. Zoran Punoševac iz Srbije i prof. dr. sc. Miroslav Drljača iz Hrvatske na poziv Hrvatskog društva menadžera kvalitete.

Exif_JPEG_420

Prvobitna namena ove knjige je da bude udžbenik na osnovnim akademskim studijama Fakulteta za sport, Univerziteta „Union – Nikola Tesla“, kao i sve ostale koji ovu oblast proučavaju kao deo svojih akademskih napora, angažovanja i poduhvata u praksi ili ličnih interesovanja.

U knjizi su prikazani upravljački standardi u sportu, kao i najnoviji koncepti, filozofije, alati, metode i tehnike, koje se primenjuju u mnogim sportskim organizacijam širom sveta, sa dosta preuzetih primera i iskustava koje je autor stekao baveći se menadžmentom kvaliteta u sportu, kao i ulogu menadžera u menadžmentu kvaliteta u sportu. što predstavlja bitan element knjige.

“Autor navodi niz primera standard upravljanja kvalitetom u području sportske infrastrukture, treninga, ali i upravljanja ostalim procesima u sportu. Posebno su impresivni primeri i analize primene ISO standarda kod izgradnje velelepnih sportskih objekata i organizacije najvećih sportskih događaja poput svetskih prvenstava i olimpijskih igara i povezivanja sastava upravljanja kvalitetom u skladu sa zahtevima ISO standarda sa uspesima velikih sportskih klubova, o čemu zapravo šira javnost nema dovoljno saznanja”, izjavio je prof. dr Miroslav Drljača.

Svoj sud o knjizi dao je i prof. dr Zoran Punoševac.

“Željko Turčinović uspeo je da izuzetno dobro poveže upravljanje kvalitetom i sport, pogotovu što nam u ovom vremenu nedostaje kultura kvaliteta u sportu. Poseban naglasak je dat na alate i metode za upravljanje kvalitetom u sportu. Upravljanje kvalitetom u sportu do sada je nedovoljno izučeno, pa se nadam da će autor ovog udžbenika nastaviti dalji rad u ovoj oblasti”

Ispred Fakulteta za sport, u ime predsednika Saveta i izdavača promociji knjige je prisustvovao prof. dr. Milan Radaković, koji se zahvalio Hrvatskom društvu menadžera kvalitete za organizaciju promocije knjige našeg nastavnika. Ujedno je prezentovao nastavne planove koji postoje na našem fakultetu. Primerci knjiga su distribuirani u nekoliko biblioteka u Hrvatskoj.