Čak devetorica studenata Fakulteta za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ brane boje reprezentacija Srbije i Crne Gore na Evropskom prvenstvu u vaterpolu, koje je 29. avgusta počelo u Splitu (Hrvatska).

Ekipu Srbije kao kapiten predvodi Sava Ranđelović, koji je na master studijama na studijskom programu Trener u sportu. Radomir Drašović, Lazar Dobožanov, Stefan Branković, Marko Radulović i Luka Pljevančić su na studijskom programu Menadžment u sportu.

Ako se tome doda da je na spisku selektora Dejana Savića i Viktor Rašović, koji je diplomirao na studijskom programu Sportsko novinarstvo, jasno je da više od pola reprezetnacije Srbije čine sadašnji i bivši studenti Fakulteta za sport.

Listu predstavnika našeg Fakulteta u Splitu proširili su i reprezentativci Crne Gore Vladan Spaić (Trener u sportu) i Aleksa Ukropina (Menadžment u sportu). Vladimir Gojković, selektor reprezentacije Crne Gore, je takođe naš student na studijskom programu Trener u sportu.

Svima im želimo puno sreće i uspeha na kontinentalnom šampionatu.