Nikola Medan i Petar Petrović, studenti Fakulteta za sport na studijskom programu Trener u sportu dobili su priliku o kojoj mnogi vrhunski stručnjaci sanjaju ceo život. Obojica trenutno rade kao treneri zaduženi za kondicionu pripremu u mlađim kategorijama Košarkaškog kluba Crvena zvezda, aktuelnog šampiona Srbije i osvajača Kupa Radivoja Moraća i dugogodišnjeg učesnika Evrolige.

Naši studenti treće i druge godine su prepoznati od strane jednog od najboljih srpskih klubova zahvaljujući znanju koje su stekli na našem fakultetu, ali i činjenici da su u redove tima sa Malog Kalemegdana stigli na preporuku naših profesora – doc. dr Vladana Radonjića, kondicionog trenera prvog tima i prof. dr Adama Petrovića koji brine o kondicionoj spremi igrača svih mlađih kategorija.

Nikola i Petar uglas ističu da su oduševljeni što već sada mogu da rade ono što najviše vole.

„Dolazak u Zvezdu je izuzetna prilika i veliki uspeh ostvaren već tokom studija“, kaže Medan, student na trećoj godini.

„Pre svega, zadovoljstvo mi je što je moj rad prepoznat i što sam dobio priliku da svoje znanje pokazujem u jednom od najvećih klubova sa naših prostora. Pored toga, zahvalan sam na mentorstvu profesora Adama Petrovića koji veruje u moje kvalitete i pruža mi slobodu u radu“, nadovezao se Petar Petrović, student druge godine na Fakultetu za sport.

Pored znanja, Petrović ističe još jedan važan aspekt našeg fakulteta.

„Fakultet za sport mi je omogućio sticanje novih i značajnih poznanstava što je pored sticanja znanja bilo jedno od mojih očekivanja. Zbog toga mogu da zaključim da su moja očekivanja već ispunjena i nadam se da će u nastavku studiranja ona biti i prevaziđena“.

Petar Petrović, student Fakulteta za sport

Nikola Medan u fokus stavlja nastavni kadar.

„Ima dosta mladih profesora, koji već imaju mnogo iskustva i uvek su nam dostupni“.

Sa tim se složio Petrović i dodao.

„To su najbolji stručnjaci u svojim oblastima. Otvoreni su i puni razumevanja. Naravno da je to pravo bogatstvo“.

Ono što Fakultet za sport izdvaja od svih je kombinacija teorijskog i praktičnog znanja.

„Smatram da je od ključnog značaja za trenera da ima mogućnost da primeni u praksi stvari koje istovremeno uči u teoriji. Na taj način sve što je naučeno dobija smisao i konkretnu primenu, što u krajnjoj liniji omogućava treneru da svakodnevno spozna svoju svrhu“, kaže Petrović.

Medan je lakonski rekao.

„Jasno je da je spoj teorije i prakse ključna stvar u našem poslu“.

Obojica imaju velike i akademske ambicije.

„Trenutno sam na trećoj godini. Kada diplomiram planiram i master studije, a možda jednog dana i doktorske“, istakao je Nikola Medan.

„Druga sam godina osnovnih studija. Kada je u pitanju planiranje akademske karijere, moje ambicije se kreću ka najvišem stepenu akademskog obrazovanja“, zaključio je Petar Petrović.

Sve buduće studente podsećamo da je u toku predupisna prijava za školsku 2024/25 godinu, koja obezbeđuje popust na školarinu, i da traje do 1. aprila, kao i da je broj mesta na studijskim programima Trener u sportu, Menadžment u sportu i Sportsko novinarstvo ograničen.