Uspešna saradnja Fakulteta za sport i Udruženja sportskih novinara Srbije dobiće novo poglavlje u 2024. godini.

Tako će petoro najboljih studenata sportskog novinarstva iz tri generacije, ne računajući one koji već imaju legitimacije kao članovi određenih medijskih redakcija (u konkurenciji su svi koji su u školskoj 2023/2024 godini upisali drugu, treću i četvrtu godinu), dobiti godišnje legitimacije ovog udruženja. Prema prethodno utvrđenim kriterijumima, sa četvrte godine studija je to Anđela Tomanić, sa treće su to Lazar Uzelac i Ivan Guteša, a sa druge godine Pavle Topalović i Novak Marković.

Svi drugi studenti sportskog novinarstva na Fakultetu za sport koji su upisali prvu, drugu, treću ili četvrtu godinu u školskoj 2023/2024, a koji već nemaju važeću legitimaciju USNS kao članovi određenih medijskih redakcija, imaju mogućnost da se učlane ili obnove godišnje članarine u ovom udruženju kao studenti našeg fakulteta.

Za to je potrebno da na e-adresu office@usns.rs dostave sledeće dokumente:
1. Popunjeni elektronski obrazac za prijem u članstvo ili obnovu članstva (zanimanje: student sportskog novinarstva, redakcija: Fakultet za sport, Narodnih heroja 30/1, 11070 Novi Beograd) – možete ga pronaći na ovoj adresi https://www.usns.rs/pocelo-izdavanje-usns-legitimacija-za-2024-godinu;
2. Jedna fotografija u elektronskoj formi za legitimaciju;
3. Potvrda o uplati članarine koja iznosi 1000 dinara (za 2024. godinu) na račun Udruženja br. 150-0000001855126-38 (Direktna banka), svrha uplate: članarina 2024, korisnik: Udruženje sportskih novinara Srbije.

Po prijemu zahteva prema prikazanoj proceduri, Udruženje sportskih novinara Srbije će proveriti validnost podataka sa Fakultetom za sport, odnosno da li je reč o studentu koji je upisao prvu, drugu, treću ili četvrtu godinu studija u školskoj 2023/2024 godini i posle pozitivne potvrde sa Fakulteta izdaće legitimaciju.

Svi studenti koji po ovoj proceduri podnesu zahtev do 18. decembra 2023. godine moći će da preuzmu legitimacije na Fakultetu za sport u najkraćem roku posle izrade.

Svi studenti koji po ovoj proceduri podnesu zahtev posle 18. decembra 2023. godine potrebno je da kontaktiraju Udruženje sportskih novinara Srbije za informacije o preuzimanju/dostavi legitimacije.