Drugim izdanjem knjige “Nisam stigao ni da ostarim” autora Vuka Rašovića, legendarnog džudiste, Fakultet za sport Univerziteta “Union – Nikola Tesla” nastavio je svoju već sada bogatu izdavčku delatnost i ponovo podržao delo koje doprinosi razvoju i sporta i nauke

Kroz ovu knjigu je čuveni sportista i dugogodišnji istaknuti sportski funkcioner otkrio šta je ustvari džudo. Vuk Rašović je bio višestruki prvak Srbije i bivše Jugoslavije. U seniorskoj konkurenciji se takmičio do svoje 50. godine kada je počeo da nastupa u kategoriji veterana u kojoj je osvojio čak 87 medalja na međunarodnim takmičenjima – 62 zlatne, 17 srebrnih i osam bronzanih.

Fakultet za sport ovim drugim izdanjem istrajava u svom strateškom opredeljenju da pomaže izdavanje rukopisa, koji zadovoljavaju određene uslove. Prvo da ti rukopisi po svom sadržaju imaju veze sa sadržajima studijskih programa na našem fakultetu. Zatim da promovišu sportove, izučavaju razvoj sportskih grana, a posebno da promovišu njihove pozitivne vrednosti. I treće da afirmišu ličnosti koje su zaslužne po različitim osnovama za razvoj sporta.

Vuk Rašović živopisno opisuje razvoj džudoa u tadašnjoj Jugoslaviji i svoje tadašnje saborce. Knjiga donosi i priče o pobedama, osvajanju medalja, porazima, prijateljstvima, odnosima, konfliktima… To je sve ono što čini sport. Kada se tome dodaju ilustracije sa punim pravom se može reći da knjiga nadrasta taj lični momenat i ulazi u onaj deo okvira koji možemo nazvati dokumentarnom prozom, jer ovo i jeste istorijski dokument. Čitaoce će posebno osvojiti duh optimizma i radosti koji se oseća na svakoj stranici.