Nina Radovanović, najbolja srpska bokserka, napravila je još jedan veliki korak u akademskoj karijeri. Učesnica četvrtfinala na Olimpijskim igrama u Tokiju, odbranila je sa najvišom ocenom master rad na studijskom programu Menadžment u sportu na Fakultetu za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“.

Tema je bila „Organizacija Svetskog prvenstva u boksu 2021. godine“. Mentor je bio prof. dr Milan Radaković, a u komisiji su bili doc. dr Željko Turčinović i doc. dr Slobodan Penezić.

Posle odbrane mastera, ponosna sam jer su moji profesori sada bogatiji za jednog ženskog saradnika u boksu, a bokserska zajednica je dobila obrazovanog trenera i mastera menadžmenta u sportu. Ubeđena sam da mogu mnogo da doprinesem mom sportu i da će moje iskustvo doprineti da buduće generacije bokserki imaju lakši put od onoga kojim sam ja išla“, istakla je Nina Radovanović.

Sjajn srpska olimpijka je na našem fakultetu završila i osnovne studije.

Posle diplmiranja na studijskom programu Trener u sportu i sjajnog iskustva, koje sam imala sa profesorima, a posle Olimpijskih igara u Tokiju, odlučila sam da upišem master studije na Menadžmentu u sportu. Moja vizija je uvek bila da budem lider i pokretač žena u sportu. Suština je da moraju da veruju u sebe, obrazuju se i zauzmu važne funkcije u sportu“, kaže Nina Radovanović.

Veliku pomoć kroz master studije imala je od našeg nastavnog kadra.

Posebno želim da pomenem mog mentora prof. dr Milana Radakovića, koji me je pratio kroz obradu temu. Imali smo sjajan odnos. Takođe tu je i prof. dr Vladimir Koprivica, koji je prihvatio da se uključi u moj program priprema za kvalifikacije za Olimpijske igre i nesebično pomaže mojim trenerima u oblikovanju plana i programa“.

Na kraju je Nina Radovanović želela nešto posebno da istakne.

Svakom sportisti želim da preporučim obrazovanje u instituciji kao što je Fakultet za sport. Ovde će uvek imati razumevanje za svoje sportske obaveze. Takođe stekla sam prijatelje i veliko znanje koje će se verujem uvećati upisivanjem doktorskih studija u skorijoj budućnosti.“