Jovana Preković, olimpijska, svetska i evropska šampionka, diplomirala je na Fakultetu za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“.

Jedna od najboljih srpskih sportistkinja u istoriji, tačku na osnovne studije na studijskom programu Trener u sportu stavila je odbranom diplomskog rada najvišom ocenom na temu „Primena metode sparinga u tehničko-taktičkoj pripremi u karateu“.

Mentor je bila prof. dr Jelena Ivanović, a pored nje u komisiji su bili prof. dr Svetlana Petronijević i prof. dr Adam Petrović.

Na prvi pogled jako zahtevna tema, ali kada sam ušla u suštinu, svidelo mi se što je izvukla iz mene, sve što je potrebno za trenažni proces. Drago mi je što sam zaokružila ovu priču i na ovaj način ispunila srce“, istakla je Jovana Preković.

Jovana je krajem 2022. godine završila sportsku karijeru i sigurno da će diploma Fakulteta za sport pomoći velikoj šampionki u novim izazovima.

Moram da pomenem sve profesore, koji su bili divni i koji su imali ogromno razumevanje za moj sportski put, koji je bio zahtevan. Ne planiram da se zaustavim ovde, cilj mi je da još napredujem i učim„, zaključila je olimpijska šampionka iz Tokija.