Dobar glas o Fakultetu za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ daleko se čuje. Priznanja i nagrade za znanje i rad naših studenata sa sva tri studijska programa stižu svakodnevno.

Petar Denda, čuveni komentator Radio-televiziji Srbije i predsednik Udruženja sportskih novinara Srbije, govorio je iz svog iskustva o saradnji sa diplomcima i studentima sa studijskog programa Sportsko novinarstvo.

Prvo što mi pada na pamet je da Udruženju sportskih novinara Srbije ponestaje papira za sve nagrade koje dobijaju studenti Fakulteta za sport“, istakao je Denda i dodao „Sećam se kada sam prvi put gostovao na fakultetu, trebalo je da predavanje traje nekih sat i po vremena. Ostao sam tri sata. Posle četvrtog petog pitanja shvatio sam koliko ih sve zanima. Studenti su imali bolju reakciju nego neki ljudi koji su po 15, 20 godina u ovom poslu. Odmah mi je bilo jasno da se na Fakultetu za sport veoma, veoma ozbiljno radi“.

Tokom dugogodišnje novinarske karijere Denda je imao priliku da se druži sa većinom ljudi koji čine nastavni kadar na studijskom programu Sportsko novinrstvo.

Profesor Radivoje Petrović, Predrag Bajić, Tatjana Ćitić samo su neka od imena koja su dugo radila ili i dalje rade u redakcijama. Oni sa jedne strane imaju ogromno teorijsko znanje, a sa druge svi su prošli kroz svakodnevni novinarski posao. Ko može studentima bolje od njih da predoči, šta ih očekuje u našem lepom poslu“.

Naši studenti su u poslednjih nekoliko godina dobitnici nagrada Udruženja sportskih novinara Srbije. Đorđe Samoilović iz Večernjih novosti proglašen je 2022. godine za najboljeg mladog novinara u pisanim medijima, a Dejan Karović sa Arene sport dobio je isto prizanje u kategoriji elektronskih medija.

David Radanović sa Arene je proglašen za najboljeg mladog novinara u kategoriji elektronskih medija 2023. godine, dok je Dejan Karović dobio priznanje za ekskluzivni intervju sa Šekilom O Nilom. Knjiga „Biti četvrti“ autora Predraga Bajića sa studentima u izdanju Fakulteta za sport proglašena je za izdavački poduhvat godine.

Sve to što ste nabrojali dovoljno govori o kvalitetu studenata Fakulteta za sport. Mi u žiriju često predloge da budu nagrađeni dobijamo iz drugih redakcija. I to pokazuje koliko se ceni kvalitet. Pratim rad svih mladih kolega i puno mi je srce što se razvijaju na pravi način“.

Prema mišljenju Petra Dende, Fakultet za sport ruši sve stereopite koji se često vezuje za privatne fakultete.

Ko malo nešto zna, odmah može da prepozna da se kvalitetno radi na Fakultetu za sport. Ovo stvarno ne govorim iz kurtoazije, nego stvarno imam najbolje moguće mišljenje. To je pravo mesto gde studenti uz nadzor vrhunskog nastavnog kadra, mogu do maksimuma da iskoriste svoj talenat“.

Na kraju je Denda posebno želeo da istakne jednu stvar.

Iskreno meni bi bila dovoljna pozivnica da dođem na Fakultet za sport samo ime prof. dr Vladimira Koprivice. Za mene on nije samo jedan od omiljenih profesora i jedan od najboljih stručnjaka za fizičku pripremu u regionu, nego i najveći autoritet što se tiče sporta u Srbiji. Kada imate jedno takvo ime u nastavnom kadru, jasno je da ste došli na pravo mesto“.

Podsećamo da je u toku predupisna prijava za školsku 2024/25 godinu, koja obezbeđuje popust na školarinu, i da traje do 1. aprila, kao i da je broj mesta na studijskim programima Trener u sportu, Menadžment u sportu i Sportsko novinarstvo ograničen.