Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ veliku pažnju poklanja društveno-odgovornom poslovanju i ponašanju. Već godinama unazad Fakultet za sport, iako privatna visokoobrazovna ustanova, stipendira 20 srpskih olimpijaca i još 40 mladih i perspektivnih sportista i sportskih stručnjaka, što je jedinstven slučaj na ovim prostorima. Takođe, Fakultet za sport učesnik je i raznih društveno-odgovornih i humanitarnih akcija, a jedna od njih i je Čep za hendikep.

Zahvaljujući prosvećenosti naših studenata, na Fakultetu za sport sakupljena je velika količina plastičnih čepova čijom se reciklažom obezbeđuju sredstva za kupovinu ortopedskih pomagala. Zbog značajnog doprinosa koji su Fakultet za sport i njegovi studenti dali ovoj akciji, Udruženje „Čep za hendikep“ dodelilo nam je specijalnu zahvalnicu. Fakultet za Sport nastaviće da učestvuje u ovoj akciji i zato pozivamo studente da i u buduće plastične čepove odlažu u za to namenjene kutije koje se nalaze u prostojima Fakulteta na Novom Beogradu.