Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ nastavio je svoju aktivnost na polju društvene odgovornosti kroz pomoć u organizaciji velikih sportskih manifestacija. Minulog vikenda u Beogradu je održan Svetski kup u džudou koji je ugostio preko 300 takmičara iz 30 zemalja, a profesori sa našeg Fakulteta su u organizacionom smislu bili nosioci čitavog projekta.

Beograd se još jednom pokazao kao sjajan domaćin, organizacija takmičenja bila je najvišem nivou, a posebno zadovoljstvo izazvala je činjenica da su naši džudisti i džudiskinje osvojile ukupno šest medalja – dva srebra i četiri bronze.

Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ i u budućnosti će nastaviti da pomaže razne projekte koji za cilj imaju popularizaciju sporta.