U sredu 22.01.2014. godine, u amfiteatru Fakulteta za sport u Beogradu, svečano su potpisali Sporazum o saradnji Fakultet za sport iz Beograda i Republički zavod za sport i medicinu sporta Republike Srbije. Potpis na Sporazum su stavili dekan fakulteta, prof. dr Ivanka Gajić i direktor zavoda, gospodin Jasminko Pozderac.

Tom prilikom obostrano je ukazano na potrebu za većom primenom nauke u savremenom sportu, naročito u trenažnim tehnologijama i istaknuto očekivanje da će zajedničkim radom i realizacijom dogovorene saradnje do takvog ishoda, u najskorije vreme, i doći, kako bi srpski sport dobio kvalitetniji trenažni proces, a time i još bolje rezultate.

Ovo je još jedan u nizu sporazuma, čijim potpisivanjem je Fakultet za sport, Univerziteta „Union-Nikola Tesla“ iz Beograda, svojim studentima omogućio kvalitetnije i sveobuhvatnije školovanje.

Potpisivanju Sporazuma prisustvovali su i pomoćnici direktora zavoda Željko Matović i Aco Gajević, kao i savetnica dr Vesna Repić Đujić.