Monografija „Predikcija visine skoka kod odbojkašica“ je nastala 2020. godine iz desetogodišnjeg rada i sticanja znanja, kako na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u Beogradu, tako i na Fakultetu za sport, Univerziteta ,,Union – Nikola Tesla’’. Godine 2022. monografija je prevedena na engleski jezik i objavljena pod nazivom: Jump height prediction for female volleyball players”.

Kroz sedam poglavlja autor je na koncizan način prezentovao sve teme neophodne za rasvetljavanje problematike vezane za značaj svakog segmenta (eksplozivne snage tipa skočnosti, telesnog sastava, kinetičkih parametara mišića ekstenzora nogu) i relacije koje egzistiraju među njima. Neophodno je naglasiti da je istraživanje realizovano na reprezentativnom uzorku ispitanica, vrhunskih odbojkašica iz olimpijske selekcije. Poseban značaj imaju podaci sistematizovani u Poglavlju 5 koji se tiču matematičkih modela, odnosno jednačina specifikacije. Autor je kroz ovo poglavlje na izvanredan, jednostavan i aplikativan način predstavio matematičke modele predikcije: 1) visine različitih skokova na osnovu telesnog sastava, 2) visine različitih skokova na osnovu dinamičkih pokazatelja i 3) visine različitih skokova na osnovu maksimalne jačine mišića opružača nogu merene u izometrijskim uslovima naprezanja.