Ministarstvo prosvete nauke i tehnološkog razvoja zajedno sa KONUS (Konferencija univerziteta u Srbiji) dostavilo je obaveštenje na adrese svih obrazovnih ustanova u našoj zemlji sa preporukama koje treba da se primenjuju radi sprečavanja širenja korona virusa (COVID 19).

Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ u skladu sa tim besprekorno će sprovoditi sve navedene mere:

– provetravanje amfiteatara, vežbaonica, kabineta i svih prostorija u kojima borave studenti i profesori:

– redovno pražnjenje korpi za otpatke uz korišćenje rukavica

– pranje i dezinfikovanje podova, zidova, vrata i površina klupa

– redovno snabdevanje sapiunom toaleta, učionica i vežbaonica

– izdavanje preporuka studentima i zaposlenima da redovno peru ruke, da ne dodiruju oči, usta i nos neopranim rukama,

Iz Ministarstva takođe podsećaju da su zabranjena javna okupljanja u zatvorenom porostoru sa više od 100 ljudi, kao i da se razmatraju odlaganja planiranih ekskurzija, programa razmene i studijskih putovanja u inostranstvo.

Menadžment Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ svakodnevno će pratiti situaciju i pridržavati se preporuka koje budu izdavali zvanični državni organi.

Apelujemo i molimo sve naše studente i zaposlene da budu odgovorni prema sebi i drugima i pridržavaju se navedenih mera.