Savremena televizija i osnove TV novinarstva“ popunjava dugogodišnju prazninu u stručnoj literaturi koja se bavi fenomenom danas najuticajnijeg medija. Obilju domaćih naslova koji se bave standardima i osobenostima profesije na opštem planu novinarstva, u štampi, agencijama ili internetu, sada se pridružila celovita i „zanatski“ koncipirana monografija o televiziji.

Prateći iz blizine transformacije kojima su izloženi televizijski novinari, suočeni sa izazovima socijalnih medija i većom interakcijom sa publikom, autorka se zalaže za podizanje njihove digitalne i medijske pismenosti, za osavremenjivanje njihovog obrazovanja, za formiranje novih profila medijskih poslenika koji će biti u stanju da odgovore na nove potrebe sve zahtevnije, mlade publike.

Ovaj naslov u svom obimu od uvodnih elemenata do zaključnih teza, ali i anticipaciji daljeg razvoja, daje širinu mogućih potreba od akademske zajednice sa obe strane katedre, kao udžbenik u nastavnim procesima, ali i kao svojevrsni praktikum i pomoćni element u teorijskoj i praktičnoj nastavnoj primeni, a sa druge strane, za širu populaciju, koja se kroz stručno, ili lično usavršavanje, odnosno opismenjavanje može elementarno koristiti ovim predloškom.