Studenti Fakulteta za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ posetili su Beogradsku Arenu, najveću dvoranu u regionu. Sa doc. dr Sanjom Krsmanović Veličković bili su studenti sve četiri godine sa studijskog programa Menadžment u sportu.

Za sat i po vremena obišli smo glavnu dvoranu, svlačionice, teretanu, sale, kao i malu dvoranu. Studenti su se upoznali sa organizacionom strukturom Arene, zadacima zaposlenih i svakodnevnim problemima u poslu sa kojima se suočavaju„, istakla je Sanja Krsmanović Veličković.

Naravno studente je zanimalo mnogo toga, tako da su postavili veliki broj pitanja zaposlenima.

Prijatno su me iznenadili, jer su se o svemu raspitivali. Od toga kako se objekat održava nakon masovnih događaja, koliko koštaju zakupi za koncerte ili utakmice, koliko je vremena potrebno za pripremu za neki događaj, koji im je ostao u najlepšem, a koji u lošem sećanju zbog obaveza oko pripreme, koji je bio najzahtevniji zakupac do sada itd…Puno su se i šalili jer su imali priliku da uživo gledaju pripremu Arene za koncert koji sledi, što je bilo zanimljivo zbog velikog broja tehničkih lica koji su obavljali pripremu, kao i aparature i mašina koje su sve to prenosile„, rekla je Sanja Krsmanović Veličković.

Studenti su se najviše interesovali kako se Arena „oporavlja“ od utakmica košarkaške Evrolige, obzirom da tu svoje utakmice igraju i Crvena zvezda i Partizan.

Ima tu mnogo stvari iza kulisa, koje oni ne znaju. Negativno su se iznenadili kada su čuli da je iz Arene posle poslednje utakmice izneto 800 polomljenih stolica. Bilo je zaista zanimljivo i posle mi se većina njih zahvalila što sam ih vodila, jer nisu sve zamišljali baš tako kako im je danas predstavljeno. Jesu možda imali neku priliku da dođu i gledaju utakmicu ili koncert, ali ne i da „iznutra“ osmotre situaciju. Verujem da je za studente ovo jedno lepo iskustvo, jer su imali priliku da vide kako funkcionše jedan ozbiljan sistem“, zaključila je Sanja Krsmanović Veličković.