Studenti treće godine sportskog novinarstva Fakulteta za sport, zajedno sa docentom dr Predragom Bajićem, prisustvovali su tradicionalnoj godišnjoj konferenciji „Dan internet domena Srbije”, koja je održana u Domu omladine Beograda pod sloganom „Budućnost je sada”, a u okviru dodatnog segmenta edukacije iz predmeta Multimediji i grafika koji pohađaju u ovom semestru.

Tokom višesatnog događaja imali su priliku da čuju zanimljiva izlaganja o „dip fejku”, sajber uznemiravanju, veštačkoj inteligenciji i drugim temama kroz tehnološke, komunikološke, sociološke, pravne i psihološke aspekte, kao i o aktivnostima vezanim za domaću internet scenu i pitanjima ćirilice u brendingu i na internetu.

Takođe, organizovan je i DIDS kviz, a kroz 40 raznovrsnih pitanja iz sveta interneta i tehnologija od naših studenata se posebno istakao Leonid Risteski, koji je zauzeo ukupno sedmo mesto u konkurenciji 97 posetilaca ove konferencije koji su uzeli učešće u kvizu.