Prof. dr Vladimir Koprivica, rukovodilac sportsko-dijagnostičkog centra i nekadašnji dekan Fakulteta za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“, bio je jedan od predavača na forumu „Od talenta do šampiona“ u organizaciji Olimpijskog komiteta Srbije.

Jedan od najvećih stručnjaka u oblasti fizičke pripreme sportista, govorio je na temu „Prelazak iz juniorske u seniorsku konkurenciju“. Profesor Koprivica je ukazao na izazove sa kojima se sportisti suočavaju u tom periodu, stadijumima sportske karijere i osnovnim postavkama sporta mladih.

foto: OKS

Pored prof. dr Koprivice, Fakultet za sport je predstavljala i naša proslavljena strelkinja Zorana Arunović, koja je sa mladim sportistima razgovarala u okviru panel diskusije. Višestruka svetska i evropska šampionka nedavno je upisala master na studijskom programu Menadžment u sportu.

Na forumu su govorili i srpski proslavljeni olimpijci, vaterpolista Filip Filipović, tekvodnostkinja Milica Đurišić, odbojkaš Andrija Gerić, plivač Čaba Silađi i džudista Aleksandar Kukolj.