Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ sa zadovoljstvom podržava svaki vid usavršavanja nastavnog osoblja i podstiče njihovo učestvovanje na brojnim domaćim i međunarodnim naučnim skupovima. Tako je prvog vikenda juna Predrag Bajić, asistent na studijama sportskog novinarstva, učestvovao na IV međunarodnoj naučnoj konferenciji „Društvene devijacije“ u Banja Luci, čija je centralna tema ove godine bila „Položaj marginalizovanih grupa u društvu“.

Na dvodnevnom skupu naš predstavnik je imao zapažen nastup sa temom „Fragmenti Evropske migrantske krize u dnevnoj štampi Srbije“, što je deo istraživanja na kojem radi već godinama zajedno sa profesorom doktorom Zoranom Jevtovićem, sa Filozofskog fakulteta Univerziteta u Nišu. Njihov naučni rad se našao i u Zborniku koji je objavljen tim povodom, među blizu sto autora iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Hrvatske, Crne Gore, Slovenije, Makedonije i Mađarske.