Udruženje sportskih novinara Srbije i Fakultet za sport nastavili su saradnju i u 2024. godini, a legitimacije je dobilo petoro najboljih studenata sportskog novinarstva iz tri generacije (u konkurenciji su bili oni koji su u 2023/2024 upisali drugu, treću i četvrtu godinu), ne računajući one koji već imaju legitimacije kao članovi određenih medijskih redakcija. Tako su, prema određenim kriterijumima, nagrađeni Anđela Tomanić, Lazar Uzelac, Ivan Guteša, Pavle Topalović i Novak Marković.

Pored njih, više studenata je, takođe, odlučilo da već tokom studija na našem fakultetu, a pre ulaska u redakcije, postanu članovi USNS. Naravno, pravo da to učine u svakom trenutku imaju i svi drugi studenti sportskog novinarstva na Fakultetu za sport koji su upisali prvu, drugu, treću ili četvrtu godinu u školskoj 2023/2024, a koji već nemaju važeću godišnju legitimaciju USNS kao članovi određenih medijskih redakcija.

Za to je potrebno da na e-adresu office@usns.rs dostave sledeće dokumente:

1. Popunjeni elektronski obrazac za prijem u članstvo ili obnovu članstva (zanimanje: student sportskog novinarstva, redakcija: Fakultet za sport, Narodnih heroja 30/1, 11070 Novi Beograd) – možete ga pronaći na ovoj adresi https://www.usns.rs/pocelo-izdavanje-usns-legitimacija-za-2024-godinu;
  2. Jedna fotografija u elektronskoj formi za legitimaciju;
  3. Potvrda o uplati članarine koja iznosi 1000 dinara (za 2024. godinu) na račun Udruženja br. 150-0000001855126-38 (Direktna banka), svrha uplate: članarina 2024, korisnik: Udruženje sportskih novinara Srbije.

Po prijemu zahteva, Udruženje sportskih novinara Srbije će proveriti validnost podataka sa Fakultetom za sport, odnosno da li je reč o studentu koji je upisao prvu, drugu, treću ili četvrtu godinu studija u školskoj 2023/2024 godini i posle pozitivne potvrde sa Fakulteta izradiće legitimaciju i dostaviti studentu u dogovoru sa njim.

Inače, naši studenti i naš fakultet uopšte su prepoznati od strane Udruženja sportskih novinara Srbije kao visoko kvalitetna obrazovna institucija kada je reč o radu sa studentima žurnalistike, o čemu je nedavno govorio i predsednik USNS Petar Denda.

Takođe, naši studenti sportskog novinarstva su poslednjih godina osvojili niz priznanja ovog udruženja. Tako su Đorđe Samoilović i Dejan Karović postali najbolji mladi novinari (u pisanim, odnosno elektronskim medijima) za 2021. godinu, dok je David Radanović dobio priznanje za najboljeg mladog novinara u elektronskim medijima u 2022. godini.

Takođe, Dejan Karović je tada (zajedno sa kolegom Milanom Cakovićem) dobio priznanje za ekskluzivni TV prilog, dok je monografija „Biti četvrti: šampioni bez olimpijske medalje”, čiji je autor doc. dr Predrag Bajić u saradnji sa studentima sportskog novinarstva, proglašena za izdavački poduhvat godine u pisanom novinarstvu. Na poslednjoj godišnjoj svečanosti, održanoj u februaru, za najboljeg mladog novinara u pisanim medijima za 2023. godinu priznanje je dobila Elena Deleva.